ZEMİNSİZ ZİNCİR İŞİ YAZLIK YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Zincir işi ile zemin kullanmadan yazlık yelek yapımı

Bugün yine yazın kullanılabilecek harika bir yazlık yelek yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu zeminsiz zincir işi yazlık yelek modeli benim görünce çok hoşuma gitti. Sizlerinde bu yeleği beğeneceğini düşündüğüm için detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vermek istedim.

Yaz ayları için yapılabilecek örgü modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Yavaş yavaş yazı tamamlasak da ben sizlere bu güzel yeleğin yapımını göstermek istedim. Belki yine siz bu yeleği yapar ve önümüzdeki yaz için hazırlarsınız.

Zeminsiz zincir işi yazlık yelek yapımı için burada yapılan anlatımda yelek için kullanılan farklı özellikteki ipler ile yeleğin nasıl durduğu gösterilmiş. Burada Alize markasından 3 farklı ip kullanılarak yapılan yelek modeli her bir ip çeşidinde ayrı ayrı çok şık durmuş. Sizde buradaki örnekleri dikkate alarak farklı özellikteki iplerden birini seçebilirsiniz.

Yeleğin yapımı için öncelikle bir kalıp hazırlanmış. Kendinize ait bir yeleği de burada şablon olarak kullanabilirsiniz. Burada elinizde bir şablonunuz olması sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bu şablon üzerinden yeleği yapmaya devam edeceksiniz.

Tığ işi yelek modeli yapımı aslında çok ama çok basit. Sadece zincir çekiliyor. Burada önemli olan zincir çekilerek modelin büyültülmesi. Bunun için videoda verilen detaylara dikkat edin. Burada nasıl yapılacağı her bir ayrıntısı ile açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu yeleği kolaylıkla yapabilir.

Zeminsiz zincir işi yazlık yelek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu