YUVARLAK KILÇIK DESENLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İki renkli yuvarlak kılçık desenli lif modeli yapımı,

Lif modelleri için bugün sizlere yine yapımı çok basit olan hem de çok gösterişli bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. İki renk lif ipi ile yapacağınız bu lif modeli çeyizleriniz içerisinde çok şık duracaktır. Yuvarlak kılçık desenli lif modeli için detaylı yapım aşamasını gösteren video vereceğim için modeli zorlanmadan yapabilirsiniz.

Kılçık desenli lif modeli yapımı için beyaz lif ipi ile başlanmış ve lif modelinin orta kısmı yapılmış. Daha sonra ise mavi lif ipi ile devam edilerek modelin kurulumuna geçilmiş. Burada öncelikli olarak fıstık modeli yapılarak ilerlenmiş.

Fıstık modeli yapıldıktan sonra lifin asıl kısmı olan kılçık modellerinin yapımına geçilmiş. Burada ise yine çok basit olan tığ işi teknikleri kullanılmış. Bu şekilde lifin ana kısmı tamamlandıktan sonra ise tekrar beyaz lif ipi kullanılarak hem fıstık modeli yapılmış hem de yapılan kılçık desenlerinin etrafı gidilerek modelin görünmesi sağlanmış.

Kılçık desenli lif modelini asıl gösteren kısım bu beyaz lif ipi ile yapılan kısım. Bu nedenle buranın nasıl yapıldığını videodaki anlatımdan dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapıldığı için burayı takip edenler kısa sürede bu lif modelini kolaylıkla yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda buradaki anlatıma dikkat etsinler yeter.

Yuvarlak kılçık desenli lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YUVARLAK KILÇIK DESENLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YUVARLAK KILÇIK DESENLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YUVARLAK KILÇIK DESENLİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.