YENİ TASARIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Tığ işi yeni tasarım yuvarlak lif modeli yapımı

Yeni tasarlanmış yuvarlak güzel bir lif modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Sık sık yeni lif modelleri yapıp satıyorsanız veya çeyizler için yeni modeller arıyorsanız bu örneğe göz atabilirsiniz. Yuvarlak lif modeli renk renk lif ipleri ile yapacağınız çok şık bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün göstereceğim lif modeli video sahibi tarafından tasarlanan yapımı çok basit ama bir o kadar da şık bir model. Burada lif modeli yapımı için iki renk lif ipi kullanılmış. Dilerseniz tek renk yakabilirsiniz dilerseniz de renk sayısını arttırıp her sırada farklı bir renkte kullanabilirsiniz. Kendi zevkinize göre dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı için önce mavi lif ipi ile fıstıklı bir orta kısım yapılmış. Birkaç sıra bu şekilde fıstıklar yapıldıktan sonra ise aralarda zincirler ile sıralarda yapılmış. Zincirler ile yapılan sıraların üzerine ise yine fıstıklar yapılarak devam edilmiş. Lif modeli bu şekilde iki farklı modelden oluşuyor. Her bir modelde de renk değişikliği yapılarak güzel bir uyum yakalanmış.

Lif modelinin yapımı çok basit. Özellikle tığ işi ile lif modeli yapmaya başlayanlar için iyi bir alıştırma modeli olacaktır. Lif modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler gösteriyorum. Bu örneklerin detaylı yapım aşamasını içeren videolar olduğu için zorlanmadan bu modelleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCRUT_hyOvZdkQPMmfWhFWAw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YENİ TASARIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    YENİ TASARIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YENİ TASARIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.