YAZMA KENARINA TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için motifli tığ oyası yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek şık bir oya modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi oya modeli yapımı oldukça kolay olan şık ve gösterişli bir model.

Yazmalar için yeni modelleri buldukça sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere iki renkli oldukça kolay bir oya modeli göstermek istedim. Bu oya modeli yapımı için yeşil bir oya ipi ve istenilen renkte yazmaya uygun bir oya ipine ihtiyacınız olacak. Bunlar dışında birde küçük serum halkasına ihtiyacınız olacak.

Yazma kenarı oya modeli yapımına baktığımızda modelin yeşil kısmının tek bir seferde yapıldığını düşünebilirsiniz. Ama burada ortadaki beş yapraklı yıldız şeklindeki kısım ayrı bir motif olarak yapılıyor ve daha sonra yazma kenarı ile birleştiriliyor.

Öncelikle bir halka üzerine yeşil oya ipi ile yıldız şekline benzeyen motif yapılmış. Buranın yapımı video içerisinde açıklanmış. Yeşil ip ile olan kısım bitince üzerine renkli oya ipi ile olan kısım yapılıyor ve bu şekilde model tamamlanıyor.

Çeyizlik oya modeli için bu motifler hazırlandıktan sonra ise hazırlanan motifler yazma kenarına ekleniyor. Bunun için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Bunun üzerine ise örümcekler ve direkler yapılıyor. Bu direkler yapılırken de hazırlanan motifler direkler üzerine ekleniyor.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu