YAZMA KENARINA TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

İğne oyasına benzeyen tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarın yapabileceğiniz çok şık bir oya modelini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda vereceğim tığ işi oya modeli sizlerinde hoşuna gidecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model.

Tığ ile yapılmış oya modellerini sizlerle sık sık paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere göstermek istediğim oya modeli iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir model. Videoyu hazırlayan Derya Hanım bu oya modelini iğne oyasından çevirerek herkesin rahatlıkla yapabileceği şık bir oya modeli hazırlamış.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada turkuaz ve pembe renkte ipler kullanılmış. Bu renkleri yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak sizler değiştirebilirsiniz. Birde bu renkler dışında yazma kenarını çevirmek için ve yaprakları yapmak için yeşil renkte oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Burada birde kulak çöpüne ihtiyacınız olacak.

Modelin yapımı için önce yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra aradaki pimpirikler ve alt yaprakların yapımına geçilmiş. Buranın yapımı ile ilgili tüm detaylar açıklanmış. En son ise üst kısımda yer alan çiçekler yapılmış. Bu çiçekler yapılırken kulak çubuğundan faydalanılarak aradaki direkler yapılmış. Renkli oya ipleri kullanılarak sırasıyla çiçekler yapılmış ve oya modeli tamamlanmış.

Yazma kenarı tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZMA KENARINA TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    YAZMA KENARINA TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZMA KENARINA TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.