YAZMA KENARINA İRİ ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

İri çiçekli gösterişli tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarlarında oya modeli kullanmayı sevenler için yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere oldukça gösterişli ve görenlerin dikkatin çekecek olan iri çiçekli tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarlarında tığ oyaları, iğne oyası ve mekik oyaları oldukça fazla kullanılıyor. Bunları kullanmadan sade olarak kullanabileceğiniz yazmalarda bulunmakta. Ama siz sade yazma sevmiyorsanız o zaman yazmalarınızın kenarlarını oya modelleri ile süsleyebilirsiniz. Mekik oyası ve iğne oyası bilmeyenler için ben sık sık tığ işinden yapılmış oya modelleri göstermeye çakışıyorum. Gösterdiğim bu örnekleri takip ederek yazma kenarlarına harika oyalar yapabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için burada pudra olan içerisinde mor, nar çiçeği, bordo ve vişne renklerinde çiçeği olan bir yazma kullanılmış. Yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak burada sadece pudra ve bordo renkte ipler seçilmiş. Bunun dışında yazmanın tığ batısını yapmak için ve çimlerini yapmak için yeşil oya ipi kullanılmış.

Yazma kenarının ilk önce tığ batısı yapılmış. İki zincir çekilmiş ve yazma kenarına batılmış. Bu şekilde yazma tamamlandıktan sonra ilk sırada çimenlerin yapımına geçilmiş. Yapılan çimenlerin üzerine ise oldukça büyük olan iri çiçekler yapılmış. Bütün bunların yapımı da sırası ile video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

İri çiçekli tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu