YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarına tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelinin yapımını daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Son zamanlarda oldukça fazla beğenilen bu yazma kenarı oya modeli Derya Hanım tarafından yapılmış ve çok güzel bir şekilde anlatılmış. Bu oya modelinin detaylı yapım aşaması aşağıdaki video içerisinde yer almakta.

Yazma kenarı için göstereceğim bu oya modelinde öne küçük motifler yapılmış ve daha sonra bu motifler yazma kenarına eklenmiş. Bu şekilde yapılan oya modellerini daha önce sizlerle paylaştım. Özellikle çeyizlik oya modelleri arıyorsanız daha önce gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz. Sık sık sizlerle yeni modelleri paylaşmaya çalışıyorum.

Bugün göstermek istediğim tığ işi oya modeli için önce küçük motifler yapılmış. Renkli oya ipleri ile bu küçük motifler yapıldıktan sonra ise yeşil oya ipi ile motifler yazma kenarına eklenmiş.

Burada yapılan küçük motiflerde tunus işi kullanılmış. Derya Hanım motifin yapımını çok güzel bir şekilde açıklamış. Videodaki anlatımı takip ederseniz kısa sürede motiflerin yapımını öğrenip nasıl yazma kenarına eklendiğini öğrenebilirsiniz.

Yazma kenarına yapılacak oya modelleri için sizlere ilerleyen günlerde yeni modeller göstermeye devam edeceğim. Tığ ile yazma oyası yapmaya yeni başlayanlar gösterdiğim modellerin detaylı yapım aşamalarını videolardan takip edebilir. Çeyiz hazırlıkları yapanlarda bu videoları takip ederlerse kısa sürede farklı modellerin yapımını öğrenebilirler.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu