YAZMA KENARI İÇİN TEK SIRA OYA MODELİ YAPIMI

Tek sıra tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir tek sıra oya modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yazma ile uyumlu bir renk seçilerek yapılan oya modeli çok şık olmuş. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için bugün size tığ işinden yapılmış ve tek sırada tamamlanan bir model göstereceğim. Kullandığınız Yazma rengine uygun seçeceğiniz ipler ile bu model çok şık olacaktır. Model tek sırada yapılıp tamamlandığı için sizi zorlamayacak ve kısa sürede tamamlayabileceksiniz. Size gösterdiğim oya modellerini inceleyerek çeyiziniz için harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Tığ işi tek sıra oya modeli yapımı için burada zemini mavi renkte olan üzerinde çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Oya modeli yapımı için de Altınbaşak markasından 363 numara mavi renkte oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Yazmanın kenarına önce mavi renk ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine mavi ip ile devam edilmiş oya modelinin yapımına başlanmış. Burada tek sıra halinde yapılan model için ara kısımlarda çimenler yapılmış. Yapılan çimenlerin arasına orta kısmında ilmekler alınarak oluşturulan yarım bir çiçek modeli yapılmış. Bu şekilde tüm yama kenarı yapılana kadar devam edilmiş.

Tek sıra oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. YAZMA KENARI İÇİN TEK SIRA OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    YAZMA KENARI İÇİN TEK SIRA OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak YAZMA KENARI İÇİN TEK SIRA OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.