YAZLIK HASIR ÇANTA YAPIMI

Yaz için hasır çanta modeli

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından birisi hasır çantalardır. Hasır çantalar daha çok yazlıklarda, tatile gidildiğinde kullanılsa da aslında günlük yaşamda kombinleri tamamlamak için de kullanılabilir. Bugün size göstereceğim hasır çanta modeli de bu şekilde günlük yaşamda kullanılabilecek bir tasarım.

Hasır çanta yapımı için kendir ip olarak adlandırılan veya jüd ip ve çuval ipte denilen iplerden kullanılmış. Bu iplerden 4,5 yumak kullanılarak bu çanta tamamlanmış. Tığ olarak ise 5 mm lik bir tığ kullanılmış.

Burada bir kol çantası yapılmış. İsterseniz daha küçük bir el çantası, clutch çantalar yapabilirsiniz. Tabi buna göre kullanacağınız ipin miktarı da değişecektir.

Hasır çanta yapımı için öncelikle istediğiniz boyutta zincir çekmelisiniz. Burada göz kararı bir istenilen boya göre 50 tane zincir “çekilmiş. Sizde bu şekilde kendiniz bir boy belirleyebilir veya kullandığınız bir çantanın uzunluğunu dikkate alabilirsiniz.

Taban kısmı için zincir çekerken zincirinizi çok sık yapmamaya dikkat edin. Çünkü bu zincirlerin içerisine tekrar batıp sık iğne yapacaksınız. Zincirler sık olursa zorlanabilirsiniz. Ayrıca ip biraz kalın ve kırçıllı olduğu için ipi sökmekte de zorlanabilirsiniz.

Hasır çanta yapımı için aşağıda size vereceğim videoyu dikkatli bir şekilde izlemelisiniz. Video içerisinde çantanın yapım aşamaları detaylı bir şekilde anlatılmış. Çanta süslemesi için burada küçük ponpon aksesuarlar ve dantel kullanılmış. Sizde istediğiniz aksesuarlar ile çantanızı süsleyebilirsiniz.

Hasır çanta yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=-E29-ugsHzY

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu