YATAK ODASI DANTELİ YAPIMI

Yatak odaları için tığ işi dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bugün harika bir yatak odası dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model.

Artık yatak odalarında dantel işleri pek fazla kullanılmasa da çeyizler içerisine mutlaka dantel modelleri ekleniyor. Bugün göstereceğim dantel modeli oldukça ağır ve şık bir model. Çeyizler içerisinde de çok şık duracaktır. Burada modelin detaylı yapım aşamasını içeren video içerisinde modelin nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde açıklanmış. Daha sonra ise ikinci videoda yapılan motiflerin nasıl birleştirileceği gösterilmiş. Detaylı bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel modeli yuvarlak bir şekilde yapılıyor. Burada model yapımı için Altınbaşak 50 numara ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ Kullanılmış. Model yapımı için öncelikle bir sihirli halka yapılmış daha sonra ise bu sihirli halkanın etrafına tırabzanlar yapılıp bir orta yuvarlak elde edilmiş.

Bu yapılan yuvarlağın üzerine dikdörtgen şeklinde olan dilimler yapılmış. Bu dilimler ayrı ayrı yapıldıktan sonra ise ara kısımlarına yapılan işlem ile dilimler birleştiriliyor. Bu şekilde istenilen sayıda motifler yapıldıktan sonra ise birleştirilip dantel modeli tamamlanıyor.

Yatak odası dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu