YARIM PAPATYA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yarım papatya örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan harika bir örgü işini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim yarım papatya örgü modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu modelin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz .

Örgü işleriniz için yeni modeller arıyorsanız sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Bugün size şiş örgüsünde yapılmış örnek bir model göstereceğim. Buradan modelin yapım aşamasını öğrenip farklı işlerde kullanabilirsiniz. Bu model ile çeyizlik yelekler yapılabilir. Günlük kullanım için yapacağınız yeleklerde bu model kullanılabilir. Şal yapımında bu modeli kullanabilirsiniz. Kazak yapımına uygun ipler seçip mevsimlik kazakların yapımında da bu modeli kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü yarım papatya modeli yapımı için burada angora bir ip iki kat hâline getirilip kullanılmış. Dilerseniz tek kat olarak da kullanabilirsiniz. İki kat ip olunca daha dolgun tok bir görünüm olmuş. Bu ip yerine angora ipten biraz daha kalın iplerde kullanabilirsiniz.

Model 12 ilmek üzerine kuruluyor. Yapmak istediğiniz örgü işine göre 12’nni katlarında ilmek sayısı alabilirsiniz. Bunun dışında birde kenarlar için her iki kenarda birer tane kenar ilmeği alarak ölçünüzü belirleyebilirsiniz. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modelin detaylı yapım aşamasını öğrenip sizlerde harika örgü işleri yapabilirsiniz.

Yarım papatya örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu