YAPRAK DESENLİ BERE YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi yaprak desenli bere yapımı

Kış için çok güzel ve yapımı da çok kolay olan bir bere modelini sizlere göstermek istiyorum. Bayanlar için ve kız çocukları için oldukça uygun olan bu model kış aylarında kombinlerinizi tamamlayacak şık bir parça olacak. Yaprak desenli bere modeli yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Kış aylarında rahatlıkla kullanılabilecek bere modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha öncede farklı bere modellerini sizlerle paylaşmıştım. Paylaştığım bere modelleri içerisinde bebeklere, çocuklara, erkeklere ve bayanlara uygun olan farklı modeller yer almakta. Ayrıca hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapılmış olan bere modellerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Tığ işi bere modeli yapımı için burada kız çocuklarına uygun olan kırmızı renkte bir ip tercih edilmiş. Mesela bu bereden hem kızınıza hem de kendinize yaparak güzel bir anne kız kombini yapabilirsiniz. Burada yapılan ölçüler 3-4 yaş için oldukça ideal. Videodaki anlatımı takip ederek daha büyük bede modelleri de yapabilirsiniz.

Berenin yapımına alt kısımdaki lastik bölümünden başlanmış. Klasik tığ işi bereler de yapılan lastik örgüsü yapılmış. Burada baş yapısına göre lastik uzunluğu belirlenmiş. Daha sonra üst tarafta modelin yapımına geçilmiş. Burada yaprakların nasıl yapılacağı ve azaltma işlemleri detaylı bir şekilde açıklanmış.

Yaprak desenli bere yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu