YANDAN BAŞLAMALI PONPONLU KOLAY BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yandan başlamalı kolay bere modeli yapımı

Kış yaklaşırken sizlere çok şık bir bere modelinin yapımını göstermek istiyorum. Kendinize veya kız çocuklarına yapabileceğiniz yandan başlamalı ponponlu bere modeli yapımı oldukça basit olan şık bir tasarım. Bu bere modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz

Bere modelleri için sizlere sık sık yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Hem çocuklar için hem kendinize hem de erkeklere yapılabilecek farklı tasarımları sizlere gösteriyorum. Bugün ise kız çocuklarına ve bayanlara yapılabilecek bir bere modelinin yapımını göstermek istedim.

Şiş örgüsü ponponlu bere modeli yapımı için burada Etrofil Kaşmir markalı ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4.5 numara bir şiş kullanılmış.

Bere yapımı için 60 ilmek atılmış ve haraşo örgü modeli yapılmış. Bere modelinin yapımında sadece haroşa modeli kullanılmış. Bu bere modelinin yapımındaki en önemli detay berenin yandan örülüyor olması. Bere modelinin öncelikle ön kısmı yapılmış daha sonra arka kısmı yapılmış.

Alınan 60 ilmekten sonra ikinci sırada sadece 48 ilmek haroşa örgü yapılmış. Diğer sıralarda ise bu kalan ilmekler tek tek alınarak işlenmiş ve kaydırmalı bir model oluşturulmuş. Bu şekilde anlatınca yapımı size zor gelebilir ama tek bir örgü modeli kullanıldığı için berenin yapımı çok basit. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan da bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Yandan başlamalı ponponlu bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu