YAKADAN BAŞLAMALI BADEMLİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Yakadan başlamalı bademli hırka modeli yapımı

Bayanlar için güzel bir hırka modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bademli bayan hırka modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir model olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim hırka modeli bayanlar için yapılmış ve üzerine eklenen badem modeli ile çok güzel olmuş bir tasarım. Bu hırka modeli kısa bir şekilde yapılmış. Özellikle son zamanlarda bu şekilde örgü hırkalar oldukça moda. Sizlerde videodaki anlatımı takip edip bu güzel hırkayı kendiniz için veya kızınız için yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı bademli hırka modeli tığ işi ile yapılan bir tasarım. Modelin yapımı için basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu modeli yapabilir. Video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan model yapımını takip edebilirsiniz.

Hırkanın yapımı için burada yabancı markanın bir ipi kullanılmış. Ama ipin özelliğinden ve bu ipe denk gelecek iplerden video içerisinde bahsedilmiş. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış. Buradaki detaylara dikkat ederseniz doğru i seçimini yapıp güzel bir hırka modeli yapabilirsiniz.

Hırka modeli için 110 zincir çekilmiş ve üzerine model yapımına başlanmış. Model yakadan başlanıyor ve etek ucuna doğu ilerliyor.

Yakadan başlamalı bademli hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=69aBa-MREvc

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu