YAĞLI CİLTLER İÇİN 10 TEMİZLEYİCİ

Yeni kıyafetler alırken trendleri göz önünde bulundurup deneysel modüller alıyoruz… Kimileri üzerimize oluyor kimileri ise kendimizi yabancı hissettiriyor. İşte cilt bakımı da motamot böyle! Herkes kullanıyor ve şad diye bir eseri alıyoruz lakin denedikten sonra internette okuduğumuz yorumlar tecrübelerimiz ile tutmuyor. Pekala neden? Zira tıpkı giysi zevkimizde ve rahat hissetmemizde olduğu üzere herkesin cilt tipi de birbirinden farklı. Şayet yağlı bir cildiniz varsa kuru ciltler için tasarlanan ve “mucizeler” yaratan eserler sizde hüsrana dönüşüyor olabilir. Bu nedenle cilt bakımında da en az tarzınız üzere şahsileştirilmiş ve cildinize uygun eserler seçmelisiniz.

Genelde akne ve gözenek tıkanıklığı üzere problemler ile gayret eden yağlı cilt tiplerinde bu şikayetlerinizi maksada alan bir eser seçmelisiniz. Cildinizdeki fazla sebum sebebiyle oluşan parlaklığı ve yağlı hissi gideren özel temizleyiciler, birebir vakitte akne ve siyah nokta üzere şikayetlerinizi gideriyor. Kızarıklık, akne ve tahriş üzere problemleri çözen yağlı ciltlere yönelik temizleyiciler, cildinizi kurutmadan gerçek ve özelleştirilmiş bir bakım sunuyor. Yağlı cilt ile gelen parlaklıktan şikayetçiyseniz, mat ancak ferah bir cilde kavuşmanız için yalnızca bir eser uzakta olabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz yağlı ciltlere yönelik temizleyicileri inceleyebilirsiniz…

1

Anti-Blemish Sivilce Aksisi Yüz Temizleme Jeli, 205 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Yağsız formülü ile sivilceli ve siyah noktalı cildi temizleyen bu eser, gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Ciltteki yağı denetim altına alan bu temizleyici, deniz mercanı özü ve salisilik asit ile meyyit hücreleri gideriyor.

Getty Images

2

Makyaj Temizleyicisi, 290 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr

Hafif formüllü bu makyaj temizleyici, su ile temas ettiğinde köpük formuna geliyor. Ciltteki kalıcı makyajı, kiri ve fazla sebumu temizleyen bu eser, kafein, yosun ve goji böğürtleni içerikleri ile cildinizi yatıştırıyor ve yeniliyor.

Getty Images

3

Himalayan Charcoal Arındırıcı Killi Yüz Yıkama Jeli, 119.92 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Bambu kömürü, kaolin kili ve çay ağacı içeren bu temizleyici, ciltteki fazla kiri, yağı ve makyaj kalıntılarını gidererek gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Arındırmadan ve kurumdan cildinizi temizleyen bu eser, fazla yağı alarak daha mat bir görünüm yaratıyor.

Getty Images

4

Arındırıcı Beyaz Kil Maske Temizleyici, 455 TL LANCOME lancome.com.tr

Yüzünüzdeki fazla kiri ve yapı emen bu maske temizleyici, cildinizi derinlemesini temizleyerek ferah, mat ve aydınlık bir görünüm sağlıyor.

Getty Images

5

Palmiye ve Nane İçerikli Yüz Temizleme Jeli, 123 TL ORIGINS origins.com.tr

Köpürerek cildinizi ferahlatan bu temizleyici, cildinizin parlamasını önlüyor. Güçlü lakin nazikçe köpüren formülü, bitkisel özleri ve salisilik asit içeriği ile gözeneklerinizi fazla yağdan arındıran bu jel, daha taze bir his yaratıyor.

Getty Images

6

Gel Doux Nettoyant Yüz Yıkama Jeli, 759 TL SISLEY beymen.com

Karma ve yağlı ciltler için tropikal reçine içeren bu yüz yıkama jeli, son derece yumuşak bir temizleme ve arındırma sağlıyor.

Getty Images

7

Perfectly Clean Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli, 245 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Cildinizde peeling tesiri yaratan bu jel, meyyit deriyi nazikçe temizleyerek gözeneklerinizi açıyor. Cildinizi kurutmadan fazla yağı, kiri ve kalıntıları temizleyen bu jel, yağlı ciltler için özel tasarlandı.

Getty Images

8

Blue Herbal Temizleyici, 215 TL KIEHL’S kiehls.com.tr

Gözeneklerin temizlenmesine, yağ ve kir izlerinin yok edilmesine yardımcı olan bu temizleyici, kuruluk hissi yaratmadan siyah nokta, leke ve beyaz nokta üzere şikayetlerinizi gideriyor.

Getty Images

9

Reine Blanche Aydınlatıcı Köpük Temizleyici, 300 TL L’OCCITANE loccitane.com.tr

Cildinizi temizlerken tıpkı vakitte aydınlatan bu temizleyici, varlıklı ve kremsi dokusuyla ciltteki fazla sebum, etraf kirliliği ve makyaj kalıntılarını gideriyor.

Getty Images

10

Deep Cleansing Foam, 430 TL SHISEIDO sephora.com.tr

Ciltteki gözenekleri tıkayan kirleri, yağı ve kalıntıları temizleyen bu eser, cildin yaşlanmasına neden olabilecek oksitlenmiş unsurların faal bir biçimde temizlenmesini sağlıyor. Arındırıcı granüller ile cildinizi ferahlatan bu temizleyici yağlı ve leke sorunu olan ciltler için tasarlandı.

Getty Images

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu