ÜZÜMLÜ TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile desenli patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini ben çok beğeniyorum. Özellikle üzerine eklenen desenler ile patik modelleri çok şık oluyor. Sizlerinde bu modelleri beğenemeyenini düşündüğüm için tunus işi ile yapılmış olan patik modeli buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere üzümlü tunus işi patik modeli yapımı göstermek istiyorum.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere beyaz renk ip ile örülmüş patik modeli içerisine kırmızı ve yeşil renginde eklenerek yapıldığı şık ve gösterişli bir patik modeli yapımı göstermek istedim. Tunus işi ile daha önce patik modeli yapmayanlar videoda verilen anlatımı takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilirler. Burada sizi zorlayacak olan renk geçişlerinin yapılması ve patiğin uç kısmının yapılması olacaktır.

Tunus işi patik modeli 37-38 numara ayak için oldukça uygun. Video içerisinde patiği daha büyük yapmak isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiğinden başlanmış. Modelin yapımı için 25 zincir çekilmiş ve içerisinden ilmekler çıkarılmış. Daha sonra bir sıra hiç bir şey yapılmadan tek bir sıra örülmüş. Bu sıradan sonra yeşil ipte örgü içerisine eklenerek modelin yapımına başlanmış.

Patiğin yapımı için videoda verilen anlatımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Çeyizleriniz içerisine farklı bir patik modeli eklemek istiyorsanız mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

Üzümlü tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu