TUNUS İŞİ YELEK MODELİNE ROKOKO TEKNİĞİ İLE İŞLEME YAPIMI

Tunus işi kız çocuk yeleğine rokoko tekniği ile süsleme yapımı

Daha önce sizlere tunus işinden yapılmış bir yelek modeli göstermiştim. Bugün ise sizlere bu yeleğin üzerine rokoko tekniği ile işleme modelinin nasıl yapıldığını göstermek istiyorum. Bu modelin yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılmış olan çok basit bir yelek modelini daha önce sizlere göstermiştim. Bu yelek modeli yapımı için beyaz renkte bir örgü ipi kullanılmıştı. Yelek tunus işi ile yapılan sade bir yelek modeliydi. Bu sade yeleğin üzerine süsleme yaparak daha gösterişli bir görünüm elde etmek istiyorsanız rokoko tekniği ile yapılan süslemeleri kullanabilirsiniz.

Rokoko tekniği yelek süsleme yapımı için burada beyaz renk ile yapılmış bir yelek kullanılmış. Ama siz bu süslemeyi yine tunus işinden yapılmış yelek ve kazaklarda kullanabilirsiniz. Bunun dışında farklı örgü işinden yapılmış olan yelek, kazak ve hırkalarda kullanabilirsiniz. Yani süslemek istediğiniz her yerde bu modeli kullanabilirsiniz.

Rokoko modelinin yapımı için oya ipleri kullanılabilir. Burada ise süsleme için lif ipi tek kat olarak kullanılmış. Yeleğin üzerine çiçek desenleri yapılmış. Bunun için pembe, mor ve sarı renkte ipler kullanılmış. Yaprakların yapımı için ise yeşil lif ipi kullanılmış. İşleme yapmak için ise bir tane yorgan iğnesine ihtiyacınız olacak. Çiçeklerin yapım detayları aşağıda çok güzel bir şekilde açıklanmış. Ayrıca aşağıda size yeleğin yapım aşamasını gösteren videoyu da vereceğim.

Rokoko tekniği ile işleme yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TUNUS İŞİ YELEK MODELİNE ROKOKO TEKNİĞİ İLE İŞLEME YAPIMI için yorumda bulun

    TUNUS İŞİ YELEK MODELİNE ROKOKO TEKNİĞİ İLE İŞLEME YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TUNUS İŞİ YELEK MODELİNE ROKOKO TEKNİĞİ İLE İŞLEME YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.