TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

İki renkli tunus işi örgü modeli yapımı

Örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık yapımı da oldukça basit olan bir modeli bugün sizlere göstermek istiyorum. Tunus işi örgü modeli iki renk örgü ipi ile yapacağınız gerçekten harika bir tasarım. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunu işinden yapılmış örgü işlerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün size bir örnek model anlatımı göstermek istedim. Bu modeli ben görünce çok beğendim ve sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum. Bu model ile çok güzel bebek battaniyesi yapılabilir. Yine bebekler için yelek yapılabilir. Yatak örtüsü yapılabilir. Örgü işinden yapılmış kırlent yüzlerinde de bu model kesinlikle kullanılabilir.

Tunus işi örgü modeli yapımı için burada krem ve koyu bir kırmızı renk örgü ipi kullanılmış. Bu iki ip ile çok güzel bir uyum olmuş. Dilerseniz elinizde kalan ipleri değerlendirmek için farklı renkte örgü ipleri de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3 numara tunus tığı kullanılmış.

Burada örnek model anlatımı için tunus işinden lastik örgüsü yapılmış. Yelek yaparken bu şekilde lastik örgüsü yapabilirsiniz. Lastik örgüsünden sonra ise model yapımına geçilmiş. Burada tunus işi ile model yapılmış olsa da sanki şiş örgüsü ile yapılmış gibi bir görünüm oluşmuş.

Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.