TUNUS İŞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Yeni tunus işi örgü modeli yapımı

Tunus işinden yapılmış örgü işlerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz tunus işi örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış olan modelleri sizlere daha öncede göstermiştim. Bugün ise tunus işinden yapılmış güzel bir model göstereceğim. Bu model ile battaniyeler yapabilirsiniz. Hem bebekler için battaniyeler yapabilirsiniz hem de tek kişilik veya çift kişilik battaniyeler yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü modeli ile battaniyeler dışında bebekler için yelek veya hırka modelleri yapabilirsiniz. Bayanlar için hırka ve yelek modelleri yapımında da bu model kullanılabilir. Kısacası dilediğiniz yerde bu modeli kullanabilirsiniz. Özellikle kullanılan renkler ile model daha farklı görünecektir.

Modelin yapımı için burada ana renk olarak beyaz örgü ipi kullanılıp üzerindeki model için ise yeşil örgü ipi kullanılmış. Bu şekilde iki renk uyumu ile çok güzel olacaktır. Video içerisinde örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir model üzerinde örnek gösterilmiş.

Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre zincirinizi çekip üzerine tunus işi model yapımı ile başlayabilirsiniz. Model yapımı için önce 4 sıra tunus işi yapılmış. Daha sonra ise üzerine yeşil ip ile virgül şekline benzeyen model yapılmış. Burayı takip ederek sorun yaşamadan kısa sürede bu modelin yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu