TUNUS İŞİ BEŞBÜZME BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi bebek yeleği yapımı

Bebekler için yapılabilecek farklı yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi beşbüzme bebek yeleği modeli yapımını videolu anlatım olarak sizlere sunacağım.

Bugün sizlere tunus işi ile yapılmış olan bir bebek yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Daha öncede sizlere tunus işi ile yapılmış olan yelek modelleri göstermiştim. Bunun dışında tığ işi ile veya şiş örgüsü ile yapılmış olan bebek yelekleri modelleri yapımına da göz atabilirsiniz.

Tunus işi bebek yeleği modeli için burada pembe ve beyaz olmak üzere iki tane bebe yünü kullanılmış. Burada iki renk ile güzel bir uyum olmuş. Dilerseniz bu yeleği tek renk örgü ipi ile de yapabilirsiniz. Bu yelek modeli kız bebekler için uygun bir model.

Yelek yapımına yaka kısmından başlanmış. Burada yaka kısmında düz bir tunus işi yapılmış. Video içerisinde yapılacak bebek yaşına göre kaç ilmek alınacağından bahsedilmiş. Videodaki anlatımda yelek için 80 ilmek alınmış. Daha sonra ilerleyen sıralarda nasıl arttırmalar yapılacağından da bahsedilmiş. Bu detaylara dikkat ederseniz daha büyük bir yelek modeli de yapabilirsiniz.

Beşbüzme bebek yelek modeli yapımı için yaka kısmı tamamlandıktan sonra beden kısmının yapımına geçilmiş. Burada renk değişikliği yapılarak farklı bir tunus işi modeli kullanılmış. Bu şekilde yelek modeli yapımı tamamlanmış.

Tunus işi beşbüzme bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kanal: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu