TUNUS İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus işi kolay bebek patiği yapımı

Daha önce sizlere tunus işi ile yapılmış olan örgü modelleri göstermiştim. Bugünde yine bebekler için yapabileceğiniz güzel bir örgü modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Tunus işi bebek patiği modeli yeni doğan bebekler için yapabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir model. Ben bu modeli çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Burada yeni doğan bebek ayak ölçülerine uygun olarak yapılan bu bebek patik modelini siz dilerseniz daha da büyük yapabilirsiniz. 45 zincir çekilip üzerine ilmek alınarak patiğin yapımına başlanmış.

Tunus işi ile örgü örmeyi bilmiyorsanız videodaki anlatıma dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Videodaki anlatımda patik modelinin detaylı yapım aşaması ve sayıları açıklanmış. Buradan patiğin bütün detaylarını öğrenebilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapılırken taban kısmından başlanıp daha sonra ön kısmı yapılmış. Patiğin ön kısmı yapılırken burada pıtırcık modeli ile süslemeler yapılmış. Buranın yapım aşaması da video içerisinde açıklanmış. Patiğin ön kısmından sonra ise bilek kısmı yapılarak patik tamamlanmış.

Patik modeli için beyaz orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Erkek bebek için yapılan bu patik modelinde süsleme için ise mavi ip kullanılmış. Bu patik modeli kız bebekler için de yapılabilir o zaman ise pembe ip ile süsleme yapabilirsiniz.

Tunus işi bebek patiği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TUNUS İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TUNUS İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TUNUS İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.