TUNUS İŞİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi desenli patik modeli yapımı

Patik modelleri için bugün sizlere harika bir tunus işi bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Görenlerin dikkatini çekecek olan bu patik modeli çeyizler içerisinde de göz dolduracak olan bir tasarım. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Daha önce tunus işi yapmış olanlar videoları takip ederek sorun yaşamadan bu patik modellerini yapabilir. Tunsu işine yeni başlayanlar ise ilk başta zorlanabilirler ama ilerleyen zamanlarda harika el işlerini ortaya çıkartabilirler.

Tunus işi patik modeli yapımı için burada ana renk olarak krem rengi ip kullanılmış. Patiğin üzerindeki desenleri yapmak için yeşil, mavi ve pembe renkte patik ipleri kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli 38 numara ayak için yapılmış. Patik modelini daha küçük veya daha büyük yapmak için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. Patik modeli üzerindeki desenler biraz zor. Dediğim gibi tunus işine yeni başlayanlar ilk başta zorlanabilir ama videoda verilen detaylara dikkat edilirse sorun yaşamadan kısa sürede modelin yapımı öğrenilebilir.

Patiğin yapımına yan taraftan başlanıyor. Zincir çekilip ilmek alındıktan sonra model kurulumu yapılıyor. Burada yan kısım yapılıp ön tarafa oradan da diğer yan tarafın yapımına geçiliyor. En son ise patik tabanı yapılıyor. Patiğin kenar kısımları da çevrilerek kullanıma hazır hale getirilmiş.

Tunus işi bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCK97gNa3sIWiV6jgpv-9WKQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu