TUNUS İŞİ BATTANİYE VE YATAK ÖRTÜSÜ MOTİFİ YAPIMI

Tunus işi iki renkli motif yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi battaniye motifi yapımı göstermek istiyorum. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bugün sizlere tunus işi ile yapılmış olan çok şık bir motif göstermek istiyorum. Bu motifin yapımı için burada kırmızı ve beyaz örgü ipleri kullanılmış. Her bir motifte bir renk ile taban yapılırken bir renk ile de ortadaki desen yapılmış. Bu şekilde güzel bir uyum yakalanmış.

Tunus işi yatak örtüsü motifi küçük kareler halinde yapılmış. Bu motifler daha sonra birbirleri ile birleştirilerek istenilen büyüklük elde edilmiş. Burada motiflerin yapımı için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Bebek battaniyesi yapmak isterseniz bebeklere uygun olan iplerden kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3 numara tunus şişi kullanılmış.

Modelin yapımı için 25 tane zincir çekilmiş. Daha sonra bu zincirlerin içerisinden ilmekler alınmış. Tunus işi örgü yapılarak modelin yapımına başlanmış. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay modelin oluşması için renkli ip geçişlerinin doğru yapılması. Bunun için videoda verilen anlatımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Tunus işi ile yapılan bu motiflerin birleştirme kısımları da videodaki anlatım içerisinde açıklanmış. Burayı da takip ederek birleştirme işlemini öğrenebilir ve çok güzel bir battaniye veya yatak örtüsü yapabilirsiniz.

Tunus işi battaniye motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynaklar: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu