TONBİK YELEK ÖRNEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi tonbik yelek örneği yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bu gün çok güzel bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu yelek modeli oldukça basit ama çok şık bir model. Yeleğin yapımı için sizlere verdiğim detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu takip edebilirsiniz.

Tonbik yelek örneği yapımı için angora simli bir ip kullanılmış. Bu şekilde angora ipler ile yapılan tığ işi yelekler çok şık duruyor. Bu tarz bir yeleği mutlaka çeyizleriniz içerisine eklemelisiniz.

Burada sizlere göstereceğim yelek modeli tığ ile yapılmış. Daha önce sizlerle tığ işi yelek modelleri paylaşmıştım. Bugün paylaşacağım modelde yapımı yine çok basit olan bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla bu modeli yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatıma dikkat ederlerse kolayca yeleğin yapımını öğrenebilirler.

Tığ ile yapılan bu yelek modeli iki farklı aşamadan oluşuyor. Önce trabzanlar yapılmış daha sonraki sırada bu trabzanlar üzerine fıstıklar yapılarak tonbik modeller yapılmış.

Burada modelin yapımı ile ilgili detaylar gösterilmiş. Siz yeleği yapacağınız bedene göre zincir çekip başlamalısınız. Yeleği yaparken ön kısımlar ve arka kısmı üç parça halinde yapabilirsiniz. Dilerseniz tek bir parça halinde yapıp daha sonra kol ayrımlarını yapabilirsiniz. Video içerisinde yelek ile ilgili detaylar anlatılmış.

Tonbik yelek örneği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu