TOMURCUKLU TAÇ YAPRAKLI BEBEK HIRKA MODELİ YAPIMI

Robadan tomurcuklu taç yapraklı bebek hırka modeli yapımı

Bugün sizlere bebekler için yapılmış oldukça şık bir hırka modeli göstermek istiyorum. Göstereceğim hırka modeli robadan başlanarak kız bebekler için yapılan bir tasarım. Tomurcuklu taç yapraklı bebek hırka modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Robadan yapılan hırka modelleri için sizlere farklı örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim hırkanın yaka kısmına uygulanan tomurcuklu model çok güzel olmuş. Ben bu tarz yaka kısmına model uygulanıp beden kısmı sade bırakılan yelek veya hırka modellerini çok seviyorum. Bu hırka modelini de görünce çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.  Ayrıca bu hırkanın birde yeleği yapılmış dilerseniz bu modele de göz atabilirsiniz.

Robadan tomurcuklu bebek hırkası 1-2 yaşa kadar olabilecek bir büyüklükte yapılmış. Bu ölçü için ise 2 yumak Himalaya Everyday Super Lüks markasından lila renk ip kullanılmış. İpe uygun olarak elinizin sıkılığına göre 3 veya 3,5 numara şiş kullanabilirsiniz. Burada yaka kısmında 3,5numara, diğer kısımda ise 3,75 numara şiş kullanılmış. Ön kısım için ise 6 adet düğme kullanılmış.

Hırka modeli yapımında roba kısmında tomurcuklu bir model yapılmış. Bu modelin yapımını buradan öğrenip yelek veya kazak yapımında da kullanabilirsiniz. Hırka modelinin kol ve beden kısmı sade bırakılmış. Kız çocuklar için yapabileceğiniz oldukça şık bir hırka modeli. Video sonunda hırkayı büyültmek için kaç ilmek alınması gerektiğinden bahsedilmiş.

Tomurcuklu taç yapraklı bebek hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TOMURCUKLU TAÇ YAPRAKLI BEBEK HIRKA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TOMURCUKLU TAÇ YAPRAKLI BEBEK HIRKA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TOMURCUKLU TAÇ YAPRAKLI BEBEK HIRKA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.