TOMURCUK UZUN LİF MODELİ YAPIMI VİDOELU ANLATIM

Çeyizlik uzun lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok şık bir lif modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle çeyizleri içerisine uzun lif modelleri arayanlar varsa mutlaka bugün göstereceğim tomurcuk uzun lif modeli göz atmanız gereken çok hoş ve gösterişli bir model. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sizlere aşağıda vereceğim.

Uzun lif modeli yapımı için öncelikle üç tane ayrı ayrı lif tabanı yapılmış. Burada orta kısımda yavru ağzı renk kullanılıp bir küçük daire yapılmış. Daha sonra beyaz lif ipi ile yıldız modeli ile dilimli bir lif tabanı yapılmış.

Lif tabanı yapılırken buradaki en önemli detay lif modeli üzerindeki tomurcuk çiçeklerin yapımı için lif içerisine yeşil ip ile dal kısmı yapılmış. Üzerindeki tomurcuk çiçekler ise daha sonradan yapılarak eklenmiş.

Tomurcuk modelli uzun lif yapımı için ayrı ayrı üç tane lif tabanı yapıldıktan sonra yine yavru ağzı ip yardımı ile bu üç parça birleştirilerek uzun bir lif modeli elde edilmiş. Video içerisinde lif modelinin taban kısımlarının nasıl yapılacağı ve birleştirme kısmının nasıl yapılacağı açıklanmış. Burayı takip ederek sizde bu lif modelini yapabilirsiniz.

Burada lif modeli uzun bir şekilde yapılmış. Siz dilerseniz bu lif modelindeki beyaz lif tabanını büyütüp yuvarlak bir lifte yapabilirsiniz. Aynı şekilde sadece beyaz lif ipi ile kare bir lif tabanı yapıp üzerine de tomurcuk çiçekler yaparak takım lif yapabilirsiniz.

Tomurcuk modelli uzun lif yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu