TOHUM ÖRGÜ MODELİ İLE BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tohum örgü modeli ile yapılan bebek battaniyesi modeli

Bebekleri için hazırlık yapan annelere bugün çok güzel bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Tohum örgü modelli bebek battaniyesi yapımını öğrenmek için aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu takip edebilirsiniz.

Bebekler için yeni örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bebekler için en çok yapılan örgü işlerinden birisi de battaniyeler oluyor. Daha öncede sizlere bebek battaniyesi modelleri göstermiştim. Bebek örgüleri kategorisine göz atarak yeni ve farklı örgü modellerini öğrenebilirsiniz. Bebek battaniye modellerinde hem şiş örgüsü ile hem de tığ örgüsü ile yapılan modeller yer almakta.

Örgü bebek battaniye modeli için burada tohum modeli kullanılmış. Şiş örgüsü ile yapılan bu modelin detaylı yapım aşaması aşağıda video içerisinde açıklanmış. Modelin yapımı için burada bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Burada sarı bir örgü ipi tercih edilmiş. Kız ve erkek bebekler için oldukça uygun bir model olan bu örgü işini dilediğiniz renkte yapabilirsiniz.

Tohum örgü modeli sadece bebek battaniyesi yapımında değil atkı ve bere modellerinde de kullanılabilir. Özellikle boyunluk modelleri yapımında rahatlıkla kullanılabilecek bir model. Burada modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar verildiği için videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz ve dilediğiniz örgü işinde kullanabilirsiniz.

Tohum örgü modelli bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu