TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Çeyizlik yuvarlak dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için bugün size birçok farklı alanda kullanabileceğiniz yapımı çok basit olan tığ işi yuvarlak dantel motifi yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebileceğiniz bu motifi tığ işine yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilir.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara sık sık yeni dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Bir dantel modelinin nasıl yapılacağını gösterdiğim gibi küçük küçük hazırlanan motiflerin nasıl yapıldığını da sizlere göstermeye çalışıyorum. Bu sayede sizlerde farklı modelleri görüp onları dilediğiniz yerde kullanmak için şekillendirebilirsiniz.

Yuvarlak dantel motifi yapımı için burada Altın başak Maxi markalı ip kullanılmış. Burada beyaz renk seçilmiş. Siz yapmak istediğiniz dantel modelini kullanacağınız yere göre farklı renklerde de yapabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda dantel yapımı için kullanılan renklerde çeşitlilik çok fazla sizlerde sevdiğiniz renkleri dantel yapımı için kullanabilirsiniz.

Dantel motifi yuvarlak bir şekilde yapılmış. Bu motif yapılırken basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Videodaki anlatımı takip eden herkes kolaylıkla bu motifi yapabilir. Orta kısımdan başlanan motif giderek büyültülmüş ve çok şık bir desen elde edilmiş. Hazırlanan bu motif ise daha sonra diğer motiflerle birleştirilmiş. Video içerisinde motifin nasıl birleştirileceği de açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan her bir detayı kolaylıkla öğrenebilirsiz.

Yuvarlak dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu