TIĞ İŞİ YUVARLAK DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok şık ve görünüşü ile dikkat çekecek bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı ilk başta size zor gibi görünebilir. Ama aşağıdaki iki video içerisinde modelin yapım aşamasına dair tüm detaylar açıklanmış. Burayı takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Dantel modelleri için bugün sizlere yuvarlak bir dantel modeli yapımı göstermek istedim. Bu dantel modelini ben görünce çok beğendim. Modelin orta kısmında iç içe geçen bir tasarım yapılmış. Model yapımı için 50 numara ip kullanılmış. Birde modelin orta kısmında küçük plastik halkalar kullanılmış. Bu halkalar modelin daha düzgün görünmesini sağlanmış. Burada kullanılan halka oya modelleri yapımında kullanılan en küçük halka.

Yuvarlak dantel modeli yapımına orta kısımdaki halkanın üzerinin doldurulması ile başlanmış. Modelin yapımı çok basit ama dikkat gerektiren çok fazla detay var. Burada ilk video içerisinde bu motiflerin nasıl yapılacağı açıklanmış. Her bir motifin yapım aşaması sırası ile birlikte sayıları ile birlikte verilmiş. Videoyu takip ederseniz sorun yaşamadan motif yapımını öğrenebilirsiniz.

İkinci videoda ise motifin nasıl büyültüleceği ve kenar kısımlarının nasıl yapılacağı açıklanmış. Bu şekilde dantel modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu