TIĞ İŞİ YILDIZ MOTİFLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Yıldız motifli tığ işi üçgen şal yapımı

Bugün size görünce çok beğendiğim sizleri de beğeneceğini düşündüm harika bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Kullanılan renkler ile birbirine o kadar uyumlu olmuş ki şal modeli kesinlikle görenlerin dikkatini çekecek harika bir tasarım tığ işi yıldız motifli şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Tığ işinden ve şiş örgüsünden yapılmış olan en yeni ve en farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim şal modelini ben görür görmez çok beğendim. Yapılan yıldız motifleri siyah ve beyaz rengin uyumu ile harika olmuş. Bu şal modeli hem üçgen olarak yapılabilecek hem de etol şal olarak yapılabilecek bir tasarım. Video içerisinde üçgen veya etol şal yapmak isterseniz nelere dikkat etmeniz gerektiği motifleri kaç sayı ile yapmanız gerektiği açıklanmış. Burayı takip ederseniz istediğiniz ölçülerde bir şal modeli yapabilirsiniz.

Yıldız motifli şal modeli yapımı için burada Alize Angora Gold ipi kullanılmış. Beyaz ip simli olarak tercih edilmiş bir de siyah ip kullanılmış. Bu iki ipin uyumu ile şal modeli çok güzel olmuş. Sizler yine siyah ve beyaz kullanabileceğiniz gibi farklı renkleri de tercih edebilirsiniz.

Şal modeli yapımına öncelikle krem rengi ip ile orta kısmındaki yıldız motifi yapımı ile başlanıyor. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıyor ama düzgün bir motif elde etmek istiyorsanız videoda verilen sayılara çok dikkat etmelisiniz. Daha sonra etrafı siyah iple örülüyor bu örme işlemi sonrasında ise yapılan motifler birbiriyle birleştirilerek şal modeli ilerliyor.

Tığ işi yıldız motifli şal yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YILDIZ MOTİFLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YILDIZ MOTİFLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YILDIZ MOTİFLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.