TIĞ İŞİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazma kenarı için şık ve gösterişli oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz şık ve gösterişli bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi oya modeli yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu oya modelini kısa sürede yaparak yazmalarınızı süsleyebilirsiniz.

Yazma kenarı için yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işleri yapıp satanlar gösterdiğim bu modellere göz atarak harika el işlerini ortaya çıkartabilir. Bugün göstereceğim oya modeli benim çok hoşuma gitti. Yazma kenarında çok şık durmuş. Sizlerinde bu modeli beğeneceğini düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için seçilen yazmanın içerisindeki renklere uygun olan üç farklı renkte oya ipi seçilmiş. Birde yazmanın kenarına tığ batısı yapmak ve modeli kurmak için yapılan direkler için yeşil oya ipi kullanılmış. Burada örnek anlatımın yapıldığı bir yazma kenarı var birde yapılıp tamamlanmış bir yazma kenarı var. Farklı renklerdeki oya ipleri ile yapılan bu model çok güzel olmuş. Sizlerde buradaki renkleri dikkate alarak iplerinizi seçebilirsiniz.

Modelin yapımına öncelikle yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise modelin kurulacağı yer için uzun direkler yapılmış. İkinci sırada ise model kurulumu yapılmış. Burada video içerisinde modelin yapım detayları açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece harika bir oya modelini ortaya çıkartabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.