TIĞ İŞİ YAZLIK ŞAPKA YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazlık tığ işi örgü yazlık şapka yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi yazlık şapka modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şapkanın detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Yaz aylarının olmazsa olmaz aksesuarı tabi ki şapkalar. Şapka aksesuar olarak kullanılmasının yanında sıcak yaz günlerinde hem başınıza güneş geçmesini engeller hem de cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu nedenle kesinlikle yaz aylarında dışarı çıkarken şapka kullanımı önemli.

Yaz aylarında kullanmak için şapkanızı hazır alabileceğiniz gibi uygun örgü ipleri ile kendi şapkanızı kendinizde yapabilirsiniz. Burada tığ işi şapka yapımı için yumuşak kağıt ip kullanılmış. Bunun dışında şapka yapımı için jüt ip ve koton iplerde kullanabilirsiniz.

Burada yapılan yazlık şapka çocuklara uygun olarak 13-14 yaş için yapılmış. Siz dilerseniz videodaki anlatımda yer alan detaylara dikkat ederek daha büyük veya daha küçük şapkalar yapabilirsiniz. Video içerisinde şapka ölçüleri detaylı bir şekilde açıklanmış.

Yazlık örgü şapka yapımı için bir sihirli halka yapılıp tepe kısmından başlanmış. Her sırada yapılan arttırma ile şapka giderek büyültülmüş ve güzel bir görünüm elde edilmiş. Şapkanın yapımı kolay olduğu için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu şapkayı yapabilir.

Tığ işi yazlık şapka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edip detaylı yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu