TIĞ İŞİ YAZLIK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yazlık örgü modeli yapımı

Yaz aylarında da örgü işlerinden yapılmış olan kıyafetleri kullanmayı seviyoruz. Yazın kullanılacak olan örgü işlerinde daha çok tığ ile işlenmiş ajurlu modeller tercih ediliyor. Bugün sizlere değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz yazlık örgü modeli yapımının detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum.

Yaz aylarında kullanabileceğiniz bluz, hırka veya yelek modelleri yapmak istiyorsanız daha ince yazlık ipleri tercih etmelisiniz. Buradaki modelde olduğu gibi delikli boşlukları olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Tığ ile yapılan bu örgü modelinin yapımı çok basit. Modelin yapımında zincir ve trabzan gibi temel tığ işi teknikleri kullanılıyor. Model yapımında dikkat edilecek en önemli detay sayılar ve çapraz şekilde oluşan trabzanların nereye koyulacağına dikkat etmek olacak.

Videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Buradan modelin arttırmalarının nasıl yapılacağı öğrenilebilir. Eğer modeli nereye koyacağınızı şaşırırsanız o zaman güzel bir model ortaya çıkmaz ve yaptığınız örgü işi boşa gidebilir.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar kendilerini geliştirmek için bu şekilde basit ama gösterişli modelleri kullanarak farklı modellerin yapımını öğrenebilirler. Bunun dışında çeyizleri için hazırlık yapanlar ve çeyizler içerisine kolay ama şık örgü işleri eklemek istiyorlarsa bugün gösterdiğim bu modele mutlaka göz atmalılar.

İlerleyen günlerde sizlere yeni ve farklı tığ işi örgü modelleri göstermeye devam edeceğim. Daha önce göstermiş olduğum modellere de göz atabilirsiniz.

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu