TIĞ İŞİ YAZLIK DANTEL BABET MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi yazlık dantel babet modeli yapımı

Örgü işlerini yaz aylarında farklı aksesuarlarda kullanmayı seviyorsanız bugün göstereceğim babet modeline mutlaka göz atmalısınız. Tığ işi yazlık dantel babet modeli oldukça şık ve kullanışlı bir model olmuş. Bu babetin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yaz yaklaşırken yazın kullanabileceğiniz örgü işleri için sizlere yeni tasarımlar göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bir örgü işinden yapılmış babet modeli göstereceğim. Bu yaz örgü işlerinin kullanıldığı terlik ve ayakkabılar karşımıza sıklıkla çıkacak. Sizlerde evinizde bulunan örgü iplerini kendinize terlik veya ayakkabı yapmak için değerlendirebilirsiniz. Bugün size göstereceğim babet modelinin detaylı yapım aşamasını takip edip yaz için kısa sürede bir babet hazırlayabilirsiniz.

Örgü dantel babet modeli yapımı için burada hasır bir taban kullanılmış. Bu tabanlar iç ve dış parçalar olarak satılıyor. İki parçayı alıp örgü işleminden sora birbirine yapıştırılıyor. İp olarak ise burada koton ip kullanılmış.

Babetin yapımı için iç hasır tabanın kenarına 18 katlı floş ip ile tığlama yapılmış. Daha sonra ise koton ip ile kenar kısım örülmeye başlanıyor. Belirli bir sıra bu şekilde kenar örgüsü yapıldıktan sonra ise üst kısımdaki dantel modelinin yapımına geçiliyor.

Tığ işi yazlık dantel babet modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaPxoTKGRtO6BLp6au73KdQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YAZLIK DANTEL BABET MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAZLIK DANTEL BABET MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAZLIK DANTEL BABET MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.