TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ YAPIMI

Yazlık askılı kolay örgü bluz yapımı

Yaz yaklaşırken size mevsimlik kullanabileceğiniz veya yazın kullanabileceğiniz farklı örgü işi modellerini göstermeye çalışıyorum. Bugün size tığ işi yazlık askılı bluz modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu bluzun yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yazın örgü işinden yapılmış kıyafet ve aksesuarları kullanmayı seviyorsanız sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Bugün size bir yazlık askılı bir bluz modelinin yapımını göstereceğim. Ben bu bluzu çok beğendim. Tığ işi ile yapıldığı için yapımı da oldukça basit. Kısa sürede hazırlayıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz. Her yaşan bayanın rahatlıkla kullanabileceği bir tasarım olmuş.

Yazlık askılı örgü bluz modeli yapımı için Etrofil jeans markalı ip kullanılmış. 50 gramlık 5 yumak ip buradaki ölçüler için yeterli olmuş. Kullanılan ip koton özellikte olan yazlık kullanıma uygun bir ip. Siz farklı markaların koton iplerini tercih edebileceğiniz gibi yaz uygun olan farklı özellikte iplerde tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış.

Bluz modeli yapımına askılı kısımdan başlanıyor. Burada sadece tırabzanlar yapılarak ilerleniyor. Her sırada yapılan arttırma ile üçgen şekline benzeyen iki parça oluşturulmuş. Daha sonra bu parçalar birleştirilmiş ve beden örülmüş. Bu şekilde hazırlanan iki parça kenar kısımlarından dikilerek birleştirilmiş. En son ise bluzun kenar kısımlarına kenar örgüsü de yapılıp bluz modeli tamamlanmış.

Tığ işi yazlık askılı bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.