TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ MODELİ YAPIMI

Yapımı kolay tığ işi yazlık askılı bluz

Tığ işinden yapılmış yapımı çok basit ama oldukça şık görünen bir yazlık bluzu sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi yazlık askılı bluz tuğ işine yani başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş. Bu bluz modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bluz modelleri için bugün size yaz aylarında kullanabileceğiniz askılı bir şekilde tasarlanmış bir örnek göstereceğim. Bu bluz modelini dilediğiniz beden için yapabilirsiniz. Video içerisinde bütün detaylar açıklanmış. Ayrıca bluz modeli tığ işinden en basit teknikler ile yapılıyor burada dikkat edeceğiniz detay yaka ve askılı kısmı olacak.

Askılı örgü yazlık bluz yapımı için Nako markasından Comfort Stretch serisinden 5 tane 50 gramlık ip kullanılmış. Burada M-L beden için bir bluz yapılmış. İp olarak yaz aylarına uygun olan farklı marka ipleri de tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 2.5 mm lik tığ kullanılmış.

Bluz modeli tek parça halinde yapılmış. Burada zincir çekilip üzerine tırabzanlar yapılmış. Burada dikkat edilecek en önemli detay üst kısmın üçgen bir şekilde olmadı için arttırmaların nerede yapılacağının iyi takip edilmesi olacak. Video içerisinde her detay çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bluzu kısa sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanmak için hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi yazlık askılı bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAZLIK ASKILI BLUZ MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.