TIĞ İŞİ YATAK ÖRTÜSÜ VEYA BATTANİYE MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yatak örtüsü veya battaniye modeli olarak kullanabileceğiniz şık bir model yapımı

Sık sık sizlerle değişik el işlerinde kullanabileceğiniz motifler paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde yine sizlere detaylı yapım aşamasını vermek istediğim model ise hem yatak örtüsü hem de battaniye modeli olarak yapılabilecek olan bir el işi. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak vereceğim tığ işi modelin yapımını buradan öğrenebilirsiniz.

Tığ işi model anlatımlarını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün ise yeni gördüğüm çok şık ve gösterişli harika bir modelin yapımını sizlere göstermek istedim. Bu model yatak örtüsü yapımında, battaniye yapımında, diz üzerine yapılacak örtülerin yapımında ve kırlent örtüsü yapımında kullanılabilecek bir model. Dilerseniz siz farklı alanlarda da bu modeli kullanabilirsiniz.

Tığ işi battaniye modeli yapımı için burada beyaz, açık sarı ve koyu sarı ipler tercih edilmiş. Burada ipler kullanılırken açık renkten başlanıp koyu renge doğru bir geçiş yapılmış. Bu şekilde güzel bir görüntü oluşmuş.

Siz bu modeli yapmak için dilerseniz elinizde kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz. Farklı renkleri bir arada kullanarak da bu modeli yaptığınız zaman çok şık bir görüntü oluşacaktır.

Tığ işi yatak örtüsü modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Model yuvarlak şekilde başlanmış ama son sıralarda yapılan işlemler ile kare bir şekle dönüşmüş. Videodaki anlatıma dikkat ettiğiniz zaman kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Yatak örtüsü veya battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu