TIĞ İŞİ YAPRAKLI DAĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için yapraklı dağ oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için yapılabilecek oldukça şık ve farklı bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yapraklı dağ oyası modeli görenlerin dikkatini çekecek yazma kenarlarında oldukça şık duracak bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım dan takip edebilirsiniz.

Tığ ile yapılmış oya modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Özellikle yeni modelleri bulup bunların yapım aşamalarını sizlere sunmaya çalışıyorum. Bugün göstereceğim oya modeli de aralara yapılan farklı dağ modeli ile oldukça şık olmuş. Klasik dağ modellerinden farklı olarak yaprakların üst üste eklenmesi ile yapılan bu dağ modeli modelin daha güzel görünmesini sağlamış. Buradan bu yapraklı dağ modelini öğrenip farklı oya modellerinde de kullanabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli yapımı için yazma içerisinde bulunan renklerden sarı ve pembe renk seçilerek modelin çiçekli kısmı yapılmış yazmanın tığ batısı ve dağ modellerinin yapımı için ise yeşil renkli oya ipi kullanılmış. Sizlerde oya modeli yaparken yazma içerisinde bulunan renkleri seçerseniz güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için burada örnek bir anlatım yapılmış. Bu model anlatımındaki asıl amaç yapraklı dağ modelinin yapım aşamasını göstermek. Bu nedenle renkli kısım için çiçekli bir motif kullanılmış. Burada videolu anlatımdan dağ modelinin yapımını öğrenerek siz farklı bir oya modeli ile yazma kenarını yapabilirsiniz. Video içerisinde hem modelin hem de dağ modelinin yapımı gösterilmiş. Burayı takip ederseniz bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yapraklı dağa oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ YAPRAKLI DAĞ OYASI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAPRAKLI DAĞ OYASI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAPRAKLI DAĞ OYASI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.