TIĞ İŞİ YAPRAK DESENLİ BOT PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Yaprak desenli kolay bot batik yapımı

Tığ işi ile yapılmış olan çok şık bir patik modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi yaprak desenli bot patik modeli yapımı için aşağıda size detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu patiği kısa sürede yapabilirsiniz.

Bugün sizlere yapımı çok kolay ama gösterişli bir patik modelinin yapımını göstermek istedim. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu patik modelinin ön kısmında yapılan yaprak modelleri patiğe ayrı bir hava katmış. Çeyizler içerisine eklemek için kolay ama şık bir model arıyorsanız mutlaka bu patiğe göz atmalısınız.

Tığ işi patik modeli için ön kısımda yapılan desenlerin yanında bu patiği farklı kılan ise bot şeklinde olması. Bileğe kadar yapılan patik modeli hem daha şık duruyor hem de kışın ayaklarınızı daha sıcak tutacaktır.

 

Patiğin yapımına burun kısmından başlanmış. Klasik bir şekilde trabzanlar ile patiğin burun kısmı yapılmış. Daha sonra ilerleyen sıralarda patiğin üst kısmındaki model yapılırken taban kısmı da birlikte işlenerek patik tamamlanmış. Burada patiğin bilek kısmında yaklaşık iki parmak kadar örme işlemi yapılarak bilek kısmı kapatılmış. Siz dilerseniz bu kısmı biraz daha uzatabilir ve çorap şeklinde bir patikte yapabilirsiniz.

Yaprak desenli patik yapımı için burada patik ipi ve 2 numara tığ kullanılmış. Burada yapılan patik modeli 37-38 numara ayak için uygun.

Tığ işi yaprak desenli bot patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9kUIUEXnf5ovzv3OLQV0Nw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu