TIĞ İŞİ VOLANLI ETEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Volanlı kız çocuk etek modeli

Kız çocukları için yapabileceğiniz çok şık bir örgü etek modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile yapılan bu etek modeli için sizlere vereceğim videolu anlatım sayesinde kolaylıkla eteğin yapımını öğrenebilirsiniz. Volanlı etek modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan oldukça şık ve gösterişli bir model.

Tığ ile yapılan bu volanlı etek 1 yaştan başlayarak 11 yaşına kadar olan kız çocukları için rahatlıkla yapılabilecek bir model. Farklı örgü ipleri kullanılarak bu etek modeli hem yaz aylarında kullanılabilecek hem de kış aylarında kullanılabilecek şekillerde işlenebilir.

Burada volanlı kız çocuk etek modeli yapımı için Himalaya Mercan markalı koton ipten 3 yumak kullanılmış. Tığ olarak ise 2,75 numara tığ kullanılmış. Bunlar dışında mezura, düğme ve kurdeleye ihtiyacınız olacaktır.

Etek modeli yapımı için öncelikle bel bandı yapılmış. Bunun için eteği yapmak istediğiniz kişinin bel ölçüsünü mezura yardımı ile almanız gerek. Bu ölçüyü bir kenara yazın. Daha sonra bel bandı yapımına geçebilirsiniz. Bel bandı enine olacak şekilde yapılıyor. Yani aldığınız ölçü şimdi değil daha sonra kullanılacak. Videoyu takip ederseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Etek için bel bandı yapıldıktan sonra ise eteğin yapımına geçiliyor. Burada yine hepimizin bildiği trabzanlar ile etek ucu yapılmış. Volanlı bir görünüm oluşması için ise farklı bir yöntem uygulanmış. Videodan bunun yapımını öğrenebilirsiniz.

Volanlı etek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu