TIĞ İŞİ TASARIM OYA MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi tasarım oya modeli yapımı

Yeni tasarlanmış oldukça basit, günlük kullanılacak olan yazmaların kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi oya modeli özellikle yeni oya modeli yapmaya başlayanlar için iyi bir alıştırma örneği olacaktır. Bu oyanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yazma kenarlarını sade kullanmayı sevmiyorsanız sizlere sık sık gösterdiğim oya modellerine göz atabilirsiniz. Bugün size kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayacağınız bir oya modeli göstereceğim. Bu oya modelini yazmalarınızın kenarlarına farklı renkler ile yapıp günlük kullanım için hazırlayabilirsiniz. Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için de bu kolay ama şık oya modelini yapabilirsiniz.

Çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı için burada yazma rengine uygun olan bir lila rengi ve birde krem rengi oya ipi kullanılmış. Bu şekilde iki renk ipler ile yaparsanız çok güzel olacaktır. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz.

Oya modeli yapımı için öncelikle yazmanın kenarı renkli oya ipi ile tığlanmış. Tığ batısı yapıldıktan sonra ise krem rengi ip ile zincirler yardımı ile küçük yuvalar yapılmış. Burada model sıralı bir şekilde ilerliyor. İlk önce krem rengi ip ile bu şekilde yazmanın tamamına yuvalar yapılmış. Daha sonra ise yine renkli ip ile ikinci sırada yapılan bu yuvaların üzerleri tekrar işlenmiş. Bu şekilde oya modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ TASARIM OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ TASARIM OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ TASARIM OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.