TIĞ İŞİ SÜVETER MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi lastik tekniği ile yapılan süveter modeli

Tığ ile örgü örmeye seven ve yeni modeller yapmak isteyenler için bugün çok güzel bir tığ işi süveter modeli yapımı göster ek istiyorum.

Kış aylarında örgüden yapılmış kazak, hırka, yelek, ceket gibi kışlık ürünleri kullanmayı seviyorsanız bugün göstereceğim örgü süveter modeline mutlaka göz atmalısınız.

Bugün göstereceğim örgü işi, yapımı oldukça basit olan ve görüntüsü ile dikkat çekecek olan bir süveter modeli. Örgü süveter modeli yapımında tığ işi teknikle yapılan lastik örgüsü kullanılmış.

Süveterin yumuşak olması ve salaş bir görünüm elde edilmesi için burada kalın bir tığ kullanılmış. İnce ihraç fazlası bir ip 4 mm ilk tığ ile örülüp yumuşak bir süveter elde edilmiş.

Tığ işi süveter modeli iki parça halinde yapılmış. Ön ve arka kısım ayrı ayrı işlenmiş. 94 tane zincir çekilmiş ve çakma sık iğne yapılmış. Burada süveter modeli yan taraftan başlanarak yapılmış. Bu sayede ince uzun çubuk çizgiler oluşturulmuş.

Süveter in ön ve arka kısımları yapılırken yaka detayı da açılarak ilerlenmiş. Yakanın yapılacağı yerde uygun sayılarda azaltmalar yapılarak yaka kısmı açıklığı bırakılmış. Burada kol için bir ayrım yapılmamış düz bir şekilde kenar kısımları örülerek devam ediliyor.

Ön ve arka kısımlar ayrı ayrı örülüp ten sonra omuz ve kenar kısımlar dikilmiş. Burada kenar kısmı dikilirken kol yerleri açık bırakılmış bu şekilde bir kol ayrımı elde edilmiş. Yaka kısmı ise uzatılarak boğazlı bir görünüm elde edilmiş.

Tığ işi süveter yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=gzLaxSJvsGE&t=240s

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu