TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Supla modeli yapımı

Son zamanlarda supla modelleri oldukça fazla paylaşılıyor ve benimde çok ilgimi çekiyor. Bu nedenle bende sizlerle bugün güzel bir supla modeli yapımı paylaşmak istedim.

Örgü işi yapıp satanlar veya yeni ve farklı el işlerini örgü modellerinin arasına eklemek isteyenler supla modellerini yapabilirler. Renk renk ipler ile yapılan suplalar masalar üzerinde çok şık duruyor. Bayanlarda bu şekilde el işlerini kullanmayı çok seviyorlar. Suplalar yapılırken daha çok koton ipler tercih ediliyor. Bu ipler modellerin daha güzel durmasını sağlıyor.

Supla modelleri aslında basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Bugün sizlere göstermek istediğim modelin yapımında da trabzanlar kullanılıyor. Orta kısımdan başlanarak yapılan supla modeli her sırada yapılan arttırmalar ile giderek büyültülüp istenilen boyuta getiriliyor.

Supla modeli yapımı için dikkat etmeniz gereken en önemli detay nerede arttırmalar yapacağınızı iyi bilmeniz. Bu sayede hem burada verilen modeli oluşturabilirsiniz hem de arttırmalarınızı doğru bir şekilde yaparak buradaki gibi harika bir supla yapabilirsiniz.

Burada olduğu gibi güzel bir supla yapmak istiyorsanız videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz yeterli. Video içerisinde modelin orta kısmından başlanarak en son sıraya kadar neler yapılması gerektiği sayıları ve diğer detayları ile çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamdan modeli yapabilir yeni bir el işini daha örgü işleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.