TIĞ İŞİ SALON TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik şık ve gösterişli salon takımı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine çok şık ve gösterişli bir salon takımı dantel modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli çeyizler içerisinde dikkat çekecek çok hoş bir model.

Bugün çok şık bir dantel modelini sizlerle paylaşmak istedim. Videoyu anlatan kişi tarafından tasarlanmış olan bu modele kraliçe tacı adı verilmiş. Bu motif kare şeklinde yapılıyor. Birbirine eklenen bu motifler ile salon takımı, masa örtüsü, runner veya sehpa örtüsü gibi farklı el işleri yapabilirsiniz. Model çok şık olduğu için ev içerisinde her alanda ayrı bir güzellik katacaktır.

Salon takımı dantel modeli yapımı için burada 50 numara polyester ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Burada model beyaz ip ile yapılmış olsa da siz isterseniz farklı renkler ile de bu modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik dantel modeli yapımı için 19 tane zincir çekilip başlanmış. Daha sonra modelin orta kısmındaki kareler yapılmış. Buradan sonra ise modelin kenar kısımlarının yapımına geçilmiş.

Modelin kenar kısımlarında taca benzer bir görünüm oluşmuş. Bu kenar kısımları yapılırken diğer motifler ile birleştirilmesi de gerekiyor. İlk motifi yaptıktan sonra ikinci motif yapıldığı zaman bu motifin kenar dilimi yapılırken bir yandan da diğer motife eklenerek ilerlenmesi gerekiyor. Bunun nasıl yapılması gerektiği de video içerisinde açıklanmış.

Salon takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu