TIĞ İŞİ SALAŞ HIRKA YAPIMI

Basit tığ işi hırka modeli

Bayanlar için çok şık bugünlerde yapıp bahar aylarında kullanabilecekleri güzel bir hırka modeli göstermek istiyorum. Tığ işi salaş hırka sadece birkaç gün içerisinde tamamlayıp bitirebileceğiniz güzel bir model.

Tığ işi salaş hırka modeli hepimizin bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli ile yapılıyor. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu hırkayı yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda modelin yapımını videodan kolayca öğrenebilirler.

Tığ işi salaş hırka modeli için burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Rozetti Puzzel marka olan bu ipten 200 gramlık 3 yumak kullanılmış. Tığ olarak ise yine kalın bir 6 numaralık tığ kullanılmış.

Hırkanın yapımına orta kısımdan başlanıyor. Bir sihirli halka yapılıyor ve bu halkanın içerisine trabzanlar yapılarak model kuruluyor. Burada hırka tamamlanana kadar yapılacak olan işlem sadece trabzan ve aralarda zincirler. Bu kadar basit bir hırka modeli.

Tığ işi salaş hırka modeli tek parça halinde yapılıyor. Kare olarak başlanan model büyütülürken dikdörtgen yapılıyor. Daha sonra ise kol ayrımı yapılıyor. Bundan sonra ise yine hırka büyültülüp kullanıma hazır hale getiriliyor.

Hırkanın yapımı için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Bu videoya dikkat ettiğiniz sürece kısa sürede hırkanızı hazırlayıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.

Tığ işi salaş hırka modelinin yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ SALAŞ HIRKA YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ SALAŞ HIRKA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ SALAŞ HIRKA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.