TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık ve gösterişli tığ işi şal modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için şal modellerini daha önce göstermiştim. Bugün ise sizlere hem çeyiz için hazırlanabilecek kadar şık hem de önümüzdeki kış günlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir şal modeli göstermek istiyorum. Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu harika şal modelini yapabilirsiniz.

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim bir şal modelini göstermek istiyorum. Şal modeli ve kullanılan renk uyumu ile harika bir el işi çıkmış ortaya. Kesinlikle çeyiz için hazırlanabilecek şık ve gösterişli bir model. Yapımı da basit olduğu için kısa sürede yapılabilir.

Çeyizlik şal modeli yapımı için burada Angora markalı ipin pudra rengi kullanılmış. Simli bir ip tercih edilmiş. Bu ip dışında örnek anlatımda bej renk kullanılmış. Bu şekilde açık renk ipler ile yaparak çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz. Günlük kullanım için ise daha sade veya koyu renkler ile renk geçişleri olan ipler tercih edebilirsiniz.

Şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış. Uç kısımdan başlanan modelde hem aralardaki dilimler yapılmış hem de kenar kısımları yapılarak model ilerlemiş. Burada yine fıstık tekniği kullanılmış. Badem şeklinde oluşturulan model ile devam edilerek otaya harika bir örgü işi çıkartılmış. Videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede şalın yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu