TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir tığ işi şal modeli yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum. Görünce çok hoşuma giden bu modeli sizlerle paylaşmak istedim. Şalın yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Yeni bir şal modelini bugün sizlere göstermek istedim. Ben şal modelini görünce çok ama çok beğendim. Bu şal modeli için krem tonlarında bir ip tercih edilirse ortaya harika bir örgü işi çıkacaktır. Tabi ip seçimi yine sizin tercihinize kalmış diyebilirim.

Çeyizlik şal modeli yapımı için burada yapılan örnek anlatımda Alize Diva markalı pembe bir ip kullanılmış. İpe uygun olarak ise 8 numara tığ kullanılmış. Siz kullandığınız ip çeşidine göre uygun tığ seçebilirsiniz.

Bugün göstereceğim bu model ile aslında sadece şal yapılmaz. Bu model ile yazlık bluz yapılabilir. Yine yazlık hırkalar yapılabilir. Hatta dantel yapımı için uygun ipler seçilerek ortaya harika bir dantel işi çıkartılabilir. Yapacağınız örgü işine uygun olan ipleri seçtiğiniz zaman harika bir el işi çıkacaktır.

Tığ işi şal modeli yapımında bir modelin oluşması için 28 zincir çekilmesi lazım. Bunun yanında birde 3 zincire daha ihtiyacınız var. Siz yapacağınız örgü işine göre bu zincirin katlarında zincir çekebilirsiniz. Video içerisindeki anlatımı takip ederseniz tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC-73S58_jcxi9rCSd0yW89A

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu