TIĞ İŞİ PÜSKÜLLÜ YELEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bayanlar için tığ işi püsküllü yelek modeli yapımı

Bugün sizlere çok hoş ve gösterişli bir yeleğin yapımını detaylı anlatım olarak vermek istiyorum. Tığ işi püsküllü yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere vereceğim. Buradan takip ederek bu harika yelek modelini kısa sürede yapabilirsiniz.

Bayanlar için yeni yelek modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstermek istediğim yelek modeli özellikle genç kızların hoşuna gidecek olan bir model. Yeleğin yapımında kullanılan ip ve yapılan tığ işi detaylar yeleğe farklı bir hava katmış.

Tığ işi bayan yelek modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir el işi. Yelek basit tığ işi teknikler ile yapılmış olsa da elbetteki dikkat edilmesi gereken detaylar var. Özellikle yeleğin ön kısımlarında oluşturulan dilimler oldukça farklı. Bu yelek modelinin yapımını buradaki videodan öğrenip sonbaharda ve kış aylarında kullanılmak üzere hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi püsküllü bayan yelek modeli için burada Alize Diva markalı ipten 5 yumak kullanılmış. Ama burada yapılan yelek modeli 44 bedene uygun olarak yapılmış. Siz buradaki detayları dikkate alarak daha küçük bedenlerde bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Yelek modelinin yapımına ön kısımdaki uzun dilimden başlanarak yapılıyor. Buradan başlanan yelek tek bir seferde işlenerek yapılıyor. Yani parçalı bir yelek değil. Kol kısımları için ise ayırmalar yapılarak yelek modeli oluşturuluyor.

Tığ işi püsküllü yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu