TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için tığ işi oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz yapımı çok basit ama oldukça gösterişli bir oya modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıda size detaylı yapım aşaması içeren bir video vereceğim. Burayı takip ederek sorun yaşamdan bu oya modelini yapabilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere tığ işinden yapılmış olan yeni örnekleri bulmaya devam ediyorum. Bugün size yapımı kolay olan bir model göstereceğim. Kısa sürede güzel ve kolay bir model yapmak istiyorsanız bu modele göz atmalısınız. Modelin yapım aşaması sırası ile verildiği için kısa sürede yapımını öğrenebilirsiniz. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işi yapıp satanlar bu model ile güzel bir oya modeli oluşturabilir.

Çeyizlik oya modeli yapımı için burada tek renk bir yazma kullanılmış. Dilerseniz desenli yazmalar üzerine de bu modeli yapabilirsiniz. Yazma kenarını çevirmek için ve modelin alt kısmındaki yaprakların yapımı için yeşil oya ipi kullanılmış. Model yapımı için birde yazma rengine uygun olarak Altınbaşak markasından turuncu bir oya ipi kullanılmış.

Model yapımı için yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile örümceklerden ve zincirlerden oluşan alt model yapılmış. Daha sonra ise turuncu ip ile çam ağacı şekline benzeyen güzel bir model yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı tamamlanmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.