TIĞ İŞİ OVAL DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi yeni ve gösterişli oval dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için harika bir dantel modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim tığ işi oval dantel modeli yapımı sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Çeyizler içerisine eklenebilecek olan farklı ve yeni dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim dantel modeli oldukça gösterişli ve şık bir tasarım olmuş. Bu dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak görenlerin dikkatini çekecek olan bir model.

Oval dantel modeli için 50 numara beyaz ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Dantel modeli motifler halinde yapılıp birleştirilen bir dantel modeli. Burada ilk video içerisinde motifin nasıl yapılacağı anlatılmış.

Motif yapılırken tek tek sayıları ile birlikte verilmiş. Her sıra detaylı bir şekilde açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu motiflerin yapımını öğrenebilir. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılsa da dikkat dilmesi gereken çok fazla detay var. Bu nedenle videodaki anlatım iyi bir şekilde takip edilmeli.

Burada dantel için yapılan motiflerin birleştirme işleminin nasıl yapılacağı da ikinci videoda açıklanmış. Burada öncelikle ilk motif yapılmış. Daha sonra ikinci motif tam olarak yapılmadan ilk motif le birleştiriliyor ve bu şekilde yapılan her motif tamamlanmadan diğer motifle birleştiriliyor. Videodaki anlatımı takip ettiğinizde dantelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi oval dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu